חברות שביצעו בדיקת נאותות בזמן רכישת חברה שיפרו את רווחיותם

ניהול שינוי

רתום את עובדיך כדי לממש את המטרות האסטרטגיות של ארגונך ואת תוכניתך  לביצוע שינוי - לפני, במהלך ואחרי השינוי.

ההתפתחות המהירה של הטכנולוגיה, יחד עם מגמות כלכליות וחברתיות, משנה את עולם העסקים. כדי להבטיח הצלחה מתמשכת, ארגונים צריכים לערוך שינויים מהותיים בפרקטיקות העסקיות שלהם, באמצעות האסטרטגיות, המודלים התפעוליים שלהם והדרך שבה הם מושכים, משמרים ומפתחים את העובדים שלהם.

המפתח להצלחה מתמשכת הוא על ידי הטמעת זריזות באמצעות אסטרטגיית העובדים ומודל התפעול שלך. זה ימזער את חוסר יעילות עתידי ויאפשר לך לנצל את ההזדמנויות שהשינוי מאפשר.

אסטרטגיית עובדים

בתכנונים של שינויים בארגונים,  היבטי התפקוד הפיננסיים והתפעוליים הם לעיתים קרובות אלה שנמצאים במרכז תשומת הלב, ופחות מתעסקים באסטרטגיית משאבי האנוש. אולם מדובר בחלק קריטי בארגון.

אם לא תבוצע התאמה שלאסטרטגיית העובדים לשאר היבטי השינוי, התפקידים השונים יכולים מהר מאוד להפוך לכאלה שלא תואמים את שאר  הצרכים העסקיים של הארגון,  וכתוצאה מכך עובדים מבזבזים זמן על ביצוע פעילויות שאינן מוסיפות ערך. הדבר עלול להתבטא בכפילות עבודה, בחוסר יעילות ובעובדים מתוסכלים.

ניהול שינוי

השקעה בשיטה של ניהול שינויים כדי לתמוך בניהול ובקרה של שינויים המוכנסים לארגון זוכה יותר ויותר להכרה על ידי ההנהלה הבכירה בארגונים. תיאור הנסיבות הדורשות שינוי, הבנת השפעותיהן וניהולן באמצעות מסירות, תקשורת והדרכה, הם המפתח לביצוע תוכניות מוצלחות לשינוי.

פונקציית ממשאבי אנוש

כאחראים על חווית העובדים וסדר יומם, פונקציית משאבי האנוש היא חלק הכרחי בסיוע והנעה של שינויים בעסק. זה הכרחי שהצוות יהיה בגודל הנכון, בעל משאבים מספיקים ובעל כישורים מתאימים כדי לממש את דרישות העסק.

 השירותים שלנו

 התמיכה שלנו מבטיחה סיוע בתכנון יעיל של אסטרטגיית העובדים כדי להביא לביצוע מוצלח של תוכניות לשינוי בארגון, בין אם כחלק מתכנית שינוי רחבה יותר או כחלק משינוי ספיציפי.

השירותים שלנו כוללים סקירה, עיצוב מחדש ויישום של הבאים:

אסטרטגיית עובדים

עיצוב ארגוני ומודל תפעולי

פונקציית משאבי אנוש ופונקציות אחרות

מדיניות, תהליכים ופרקטיקות של אנשים ויעילות במשיכה, פיתוח ושימור של עובדים חזקים

תכנון וניהול שינויים כדי לנווט בהצלחה את השינוי ולמקסם את מימוש התועלת לאורך כל הדרך

תרבות ארגונית:

הנהלה, אנשים ותרבות

תגמול ותמריצים באמצעים הוניים (מניות/אופציות)

הטבות נוספות לעובדים

אנשים, תרבות וארגון

מיכאל חלין
דירקטור, פאהן קנה יועצים בע"מ
מיכאל חלין