האם הסיכונים הקשורים לתהליכים העסקיים המרכזיים שלך מוגנים על ידי בקרות נאותות ויעילות? האם אתה מוציא כסף על בקרות אשר אינן יעילות או יקרות מדי לביצוע?

בימינו, ארגונים חייבים להתפתח על מנת להישאר תחרותיים. אותם שינויים מביאים את הארגון לפתחם של הזדמנויות חדשות ומעניינות, אך כאשר זה נעשה ללא פיתוח מקביל של סביבת הבקרה, הסיכון לכישלון גדל בהתאם. חיוני לוודא כי התהליכים, המערכות והבקרות ממשיכים להגן על הארגון.

הצוות שלנו הינו בעל ניסיון רב בהערכה וניהול של סיכונים ובקרות. אנו נעזרים במתודולוגיה בינלאומית מהמתקדמות בעולם, על מנת להעריך נאותות של תהליכים עסקיים. מניסיוננו הרב בתחום, אנו יכולים לעזור לארגונך לזהות ולהבין את הסיכונים הגלומים בתהליכים מרכזיים, והאם הבקרות הקיימות בארגון הן נאותות ויעילות בהקשר של הפחתת אותם הסיכונים.

שירותי הבקרה של משרדנו מספקים פתרונות בנושאים כגון – הערכה של אפקטיביות הבקרות, כתיבה והטמעת נהלים, תוכניות הדרכה מותאמות לארגון וכו'. אנו מספקים לארגון את היכולת לוודא כי "דברים נעשים בצורה בה הם אמורים להיעשות" ומחזקים את התקשורת והמודעות של העובדים והמנהלים ל"סביבת הבקרה".

למשרדנו התמחות בין היתר בנושאים הבאים:

סקר סיכונים

סקר סיכונים הינו כלי אשר ממפה את התהליכים השונים בארגון ומאפשר קביעה מתודולוגית של תוכניות העבודה של המבקר הפנימי. תוצאות הסקר מביאות לארגונים את האפשרות להבחין בין רמות הסיכון השונות הקיימות בתהליכים השונים.

אנו משתמשים במתודולוגיית "סקר סיכונים שיורי" אשר מתחשב הן בסיכונים והן בבקרות המובנות בתהליכים כך שהסיכון השיורי בא לידי ביטוי בתוצאות הסקר הסופיות.

סקר סיכוניי מותג

"סיכונים מצטלמים" נמצאים בכל חברה, גדולה כקטנה ובכל סקטור פעילות. הם סיכונים שחשיפתם לציבור עלולה לפגוע בתדמית ובמיתוג החברה ומוצריה. כיצד אפשר לזהות סיכונים אלו? כיצד ניתן למנוע אותם וכיצד ניתן לטפל בהם כשהם מתממשים?

סיכוני מותג משתנים מחברה לחברה ומארגון לארגון. לאחרונה מגוון רב של סיכונים נחשפים בתקשורת, כדוגמת: התעללות בבעלי חיים, אפליית עובדים, קיפוח עובדי קבלן, הונאות צרכנים ועוד.

ההשלכות מהתרחשותם של סיכונים אלו יכולות להיות מרחיקות לכת, כגון: פרסומים תקשורתיים שליליים כנגד החברה, תביעות ייצוגיות, תביעות על ידי הרגולטור, נטישת לקוחות, נטישה של שותפים אסטרטגיים ועוד.

ברשותנו מתודולוגיה בינלאומית לזיהוי וטיפול בסיכוני מותג, שמיושמת בהשקעת משאבים מינימאלית.

ביכולתנו לספק מוצר מוגמר ואיכותי, במינימום השקעת משאבים, מוצר אשר יוכל לשרת אתכם לאורך זמן, ולהיות דינאמי וגמיש לשינויים.

ניהול סיכונים

רו"ח יוסי גינוסר

ליצירת קשר