תמונה של אילוסטרציה
מאמרים בתחום הייעוץ

איך אפשר לקצר את משך הבנייה?

בישראל לוקח בממוצע שנתיים וחצי להקים בניין מגורים

איך אפשר לקצר את משך הבנייה?

מדוע בניית בתים בישראל אורכת שנתיים וחצי? ומדוע היא מתארכת על אף שהתחלות הבנייה יורדות והטכנולוגיה מתקדמת? שילוב של פיגור ביישום טכנולוגיות חדישות, דרישות רגולציה, היתכנות כלכלית, ציפיות של צרכנים ותכנון שגורר בנייה איטית יותר מביאים לכך שמשך הבנייה בישראל הולך ומתארך וגובה לא מעט כסף מרוכשי הדירות. אריק מירובסקי (2021, 14 בדצמבר, גלובס).

Lean construction היא גישה ייחודית לניהול הייצור בבנייה שמטרתה להפחית עלויות, חומרים, זמן ומאמץ לאורך כל שלבי הבנייה. באמצעות יישום עקרונות Lean construction, התוצאה הרצויה תהיה צמצום זמני סיום פרויקט  והגדלת התפוקה תוך צמצום בזבוזים ועלויות הכרוכות בתחזוקת פרויקט בנייה, עיצוב ותכנון המבנה. יישום מתודולוגיה זו מאפשרת השגת זרימה חלקה וזמני מחזור קצרים עם כמויות קטנות ככל האפשר של עבודה בתהליך.

שיטת Last Planner הינו כלי אפקטיבי לעולם הבנייה המאפשר לשמור על יציבות בתהליך, עמידה בלוחות זמנים ויצירת זרימה באמצעות בחינה מתמדת של יחס המשימות שתוכננו להתבצע, על ידי מדידה רציפה של מדד שנקרא "אחוז משימות מושלמות שבוצעו". בשורה תחתונה זה בא לידי ביטוי בשיפור פריון הפועלים, הפחתת משך הביצוע, הפחתת עלויות הייצור ועוד.

Lean Agile

מוזמנים להתרשם ממקרה הבוחן המלא של ארגון מוביל בתחום

טיפים לייעול תהליך הבנייה

אנחנו Lean-Agile Operational Excellence מקבוצת פאהן קנה, מתמחים גם בתחום הנדל"ן ומלווים חברת בנייה מהגדולות והוותיקות בארץ במגה פרויקטים לשיפור פריון עבודות השלד והגמר שמטרתם היא הכפלת ייצור הקומות בחודש עם אותם המשאבים הקיימים.

מאמר זה נכתב במסגרת ניוזלטר רבעוני של "חדשות הנדל"ן".