פאהן קנה-חוזרים מקצועיים
מאמרים בתחום הבקרה

משמעות חדשה לביקורת משמעותית

יוסי גינוסר יוסי גינוסר

שינויים רגולטוריים דרמטיים

דרישות גוברות של דירקטורים וציפיות עולות של חברות ציבוריות, הפונות גם לחו"ל, משנות לחלוטין את תחום הביקורת הפנימית.רו"ח יוסי גינוסר, מנכ"ל פאהן קנה ניהול בקרה  Grant Thornton Israel, החברה המובילה בישראל בתחומי הביקורת הפנימית לחברת ציבוריות, משרטט קווים לדמותה של הביקורת הפנימית בעידן הטכנולוגי והרגולטורי החדש

הביקורת הפנימית של חברות ציבוריות נכנסה לעידן חדש. המקצוע והדרישות השתנו דרמטית, הן מצד הרגולטור והן מצד הדירקטורים.

על מנת לעמוד בקצב המהיר של הרגולציה אבל גם להיות טובים, בעלי ערך, חסכוניים ויעילים יותר עבור החברות הציבוריות, על המבקרים לאמץ גישת ביקורת פנימית אחרת: מותאמת אישית, בעלת ראייה רחבה ועם יכולת התמחות במספר רב של תחומים בו-זמנית. ישבנו לשיחה עם רו"ח יוסי גינוסר מנכ"ל פאהן קנה ניהול בקרה Grant Thornton Israel, על מנת להבין קצת יותר מה טומן בחובו העתיד וכיצד צריכה להראות ביקורת פנימית מודרנית בעידן הטכנולוגי והרגולטורי החדש.

הביקורת הפנימית של חברות ציבוריות נכנסה לעידן חדש. המקצוע והדרישות השתנו דרמטית, הן מצד הרגולטור והן מצד הדירקטורים. על מנת לעמוד בקצב המהיר של הרגולציה אבל גם להיות טובים, בעלי ערך, חסכוניים ויעילים יותר עבור החברות הציבוריות, על המבקרים לאמץ גישת ביקורת פנימית אחרת: מותאמת אישית, בעלת ראייה רחבה ועם יכולת התמחות במספר רב של תחומים בו-זמנית.

ישבנו לשיחה עם רו"ח יוסי גינוסר מנכ"ל פאהן קנה ניהול בקרה Grant Thornton Israel, על מנת להבין קצת יותר מה טומן בחובו העתיד וכיצד צריכה להראות ביקורת פנימית מודרנית בעידן הטכנולוגי והרגולטורי החדש.

פאהן קנה ניהול בקרה, חברה בת של פירמת רואי החשבון פאהן קנה ושות' Grant Thornton Israel היא החברה המובילה בישראל בתחומי הביקורת הפנימית לחברות ציבוריות, וממוקמת בשנים האחרונות בראש דירוגי דן אנד ברדסטריט ו-BDI בתחום ביקורת הפנים, עם המספר הגבוה ביותר של חברות מדד תל אביב 125 הנהנות משירות ביקורת הפנים שהיא מספקת.

צוות השותפים של פאהן קנה ניהול בקרה כולל מלבד יוסי גינוסר, המכהן כשותף מנהל ומנכ"ל, גם את דורון כהן, שי מדינה, יצחק נפתלין, ישראל גבירץ וחנן טויזר. בין לקוחותיה של פאהן קנה ניהול בקרה ניתן למנות את גזית גלוב, קוקה קולה, מליסרון, המכללה למנהל, טאואר-ג'ז, מלאנוקס, טלדור, מל"מ תים, אילן, אוויס, AIG, פלוריסטם, גילת ועוד.

״אם נתחיל מהשורה התחתונה, ביקורת פנימית מודרנית מתמקדת בהשאת ערך ובאינטגרציה של דרישות רגולטוריות שונות לתוך תהליך הביקורת הפנימית״, אומר רו"ח יוסי גינוסר. לדבריו, תחום הביקורת הפנימית הופך להיות מולטי-דיציפלינארי והיתרון יהיה למי שיחזיק מצד אחד במומחיות והתמקצעות עומק, ומצד השני ידע לתת מענה באמצעות הביקורת הפנימית לדרישות רגולטוריות מורכבות.

יוסי גינוסר