מכירת עסק

בזמנים שבהם הדרישות המורכבות של רפורמות ציבוריות ותקנות בתחום הפיננסי גדלות, בנקים, איגודי אשראי ומוסדות פיננסיים אחרים מחפשים דרכים להשיג ייעוץ עסקי ישיר, אתי ומקצועי.

ברוב המקרים ההחלטה למכור עסק נקבעת על ידי אירוע עתידי ספציפי בתוך אופק זמן מוגדר. במקרה של עסקים המנוהלים על ידי בעלים, זו לרוב ההחלטה לפרוש ולממש רווחים מהעסק, בין אם על ידי העברת החברה לדור הבא, או באמצעות מכירה באמצעות MBO או לקונה צד שלישי.

במקרה של עסקים המגובים בהון פרטי, החלטת המכירה נקבעת לעתים קרובות על ידי תקופת ההחזקה הרצויה בהשקעה, כאשר אסטרטגיית יציאה היא שיקול מרכזי ברגע שהעסק נלקח לתיק ההשקעות של קרן הפרייבט אקוויטי.

כיצד Grant Thornton יכולים לעזור?

עם עסקים המנוהלים על ידי הבעלים ומכירות מגובות הון פרטי, העסקה הצפויה עשויה להימשך שנתיים עד שלוש שנים, מה שמאפשר זמן לקבוע כיצד למקסם את הרווח הטוב ביותר של העסק העומד למכירה.

רבים חושבים שזה מוקדם מדי להתקשר עם יועץ פיננסי תאגידי, אבל למעשה זה הזמן האידיאלי למנות אותנו. באופן אידיאלי, נהיה מעורבים בתהליך המכירה עד שנתיים לפני העסקה הצפויה. אנו עוסקים איתך בתהליך משותף כדי להבין באופן מלא את העסק שלך ואת ההזדמנויות והסיכונים העומדים בפניו, כדי לעזור להביא אותו למצב הטוב ביותר האפשרי למכירה. בנוסף למומחיות במימון תאגידי, אנו מציעים ללקוחותינו את היתרונות של הידע המעמיק שלנו בתחום וגישה למגוון רחב של שירותי עסקאות.

אנו נותנים עצות חזקות כבר מההתחלה. אנו נשתמש בתובנה ובניסיון שלנו כדי להדגים מהו שווי שוק העסק שלך, נזהה רוכשים פוטנציאליים מרכזיים, אשר מסיבות אסטרטגיות יהיו מוכנים ומסוגלים לשלם ערך אסטרטגי עבור העסק. הרוכשים הפוטנציאליים הטובים ביותר עשויים להיות בחו"ל והעוצמה וההגעה של הרשת הבינלאומית של Grant Thornton פירושה שאנו יכולים לגשת במהירות למקבלי החלטות מרכזיים בכל מקום שבו הם נמצאים.

תהליכי העסקה הקפדניים שלנו וכישורי המשא ומתן שלנו מבטיחים שנעביר את ההזדמנות העסקית לקונים ונבטיח את פרמיית הערך.

אנו גאים להיות עם הלקוח בכל שלב של הדרך, להציע תובנות עד ולאחר השלמת המכירה.

 

שלומי ברטוב
שותף מנכ"ל פאהן קנה יועצים בע"מ
שלומי ברטוב