מן העיתונות

יום האישה שמח? 20% מנכ"ליות - וזו עלייה

גלית שטיבר גלית שטיבר

20% מתפקידי המנכ"לים ברחבי העולם נכון ל-2020 מאוישים על ידי נשים בהשוואה ל-15% ב-2019 - כך עולה מסקר נשים בעסקים של רשת פירמות ראיית החשבון גרנט תורנטון, שהקיף 5,000 חברות ב-32 מדינות ברחבי העולם.

הסקר נערך ברציפות מאז 2011, ופורסם לכבוד יום האישה שחל אתמול (א') על ידי פירמת ראיית החשבון פאהן קנה ושות', החברה ברשת.  

מהסקר עולה עוד כי נשים תופסות כיום 29% מעמדות ההנהלה הבכירה בחברות עסקיות, לעומת 20% ב-2011. שיעור הנשים בעמדות ההנהלה הבכירה באפריקה גבוה מהממוצע העולמי (38%), וכך גם במזרח אירופה ובאסיה (33%), בעוד במדינות צפון אמריקה והאיחוד האירופי הוא עומד על 29%. שיעור החברות העסקיות ברחבי העולם המשלבות לפחות אישה אחת בהנהלה הבכירה עלה מ-68% ב-2015 ל-87% השנה.

אחוז הנשים בתפקידי ניהול בכירים בעולם ב16 השנים האחרונות

הסקר גם בחן את המידה שבה חברות נוקטות פעולות כדי לקדם נשים לתפקידים ניהוליים. נמצא כי רק 34% מהחברות מבטיחות גישה שווה להזדמנויות הכשרה ומשרות חדשות, וכי 26% מהן בוחנות שינויים בתפישות הגיוס שלהן. 34% מאפשרות הסדרי עבודה גמישים שמקלים על עבודת נשים, ו-23% מהחברות קושרות בין תגמולים למנהלים לבין ביצועים בתחום של קידום נשים.

נשים שומרות על מעמדן הדומיננטי בתחום משאבי האנוש והכספים. נשים מהוות 40% ממנהלי משאבי האנוש, לעומת 43% בשנה שעברה, ו-30% ממנהלי הכספים. הן גם מהוות 16% ממנהלי מערכות המידע ו-17% ממנהלי השיווק.

בנוסף, לפי מדד MSCI, הייצוג הנשי בדירקטוריונים של תאגידים הכפיל את עצמו בעשור האחרון והגיע ל-20%. למרות ההתקדמות, מספר חברי הדירקטוריון הגברים עדיין גבוה משמעותית מזה של נשים, וחוקרים חוזים כי יעברו עוד לפחות 25 שנה עד לשוויון בתחום. לפי MSCI, "כדי להגיע למטרה הזו מהר יותר יש צורך בהגדלת מספר המושבים בדירקטוריונים ו\או במינוי יותר נשים למקומות החדשים שנפתחים".

אחוז הנשים בדירקטוריונים_2.JPG

בישראל, נכון לשנה שעברה, מבין 125 החברות המובילות - הנמצאות במדד ת"א 125 - רק 10 נוהלו ע"י מנכ"ליות.

"הצמיחה בשיעור הנשים בתפקיד מנכ"ליות קריטית לקידום נשים נוספות לתפקידים בכירים בארגון", אמרה רו"ח גלית שטיבר, שותפה בפאהן קנה. "ארגונים מכירים בכך ששילוב נשים מניב יצירתיות גבוהה, חדשנות פורצת דרך וערך כלכלי גבוה. הכדאיות הכלכלית ברורה, אך נדרשים שינויים תרבותיים עמוקים למימוש הפוטנציאל".

הכתבה פורסמה באתר "דה מרקר" - לצפייה לחץ/י כאן.